Jdi na obsah Jdi na menu
 


3.4.2009

3. 7. 2009

Aktualizace 29. 6. - Podrobnou recenzi na česká DVD, s velkým množstvím fotek a screenshotů naleznete v podsekci Nosičů.

Tak jsme se konečně dočkali! Dnes se bez dalších odkladů či slibů do Česka konečně dostala 1. série Simpsonových na DVD nosičích s českým dabingem. A to dokonce v krásném digi-pack balení - přesně jako v USA. Na třech DVD není však "pouze" třináct dvacetiminutových epizod, ale i vystřižené scény, komentáře tvůrců ke každému dílu, animace Barta, reportáž Jak se dělají Simpsonovi a ukrytý bonus. Kromě zmíněného českého dabingu je možnost sledovat seriál Simpsonovi i v originálním anglickém znění, v polštině, maďarštině, litevštině, lotyštině a estonštině.

V některých kamenných obchodech si na DVD počkáme ještě minimálně 2 týdny. Už nyní si však můžeme seriál Simpsonovi objednat přes internet a doma mít DVD do pár dnů. Např. ve skvělém internetovém obchodě FilmCity.cz prodávají DVD již teď a za zvýhodněnou cenu 719 Kč.

Dnešní první vydání není pouze jedinou šťastnou událostí. V následujících měsících se můžeme těšit i na další série. V nejbližší době t

o je 2. sézona, jejíž vydání se datuje na 17. srpna, 31. srpna následuje 3. sezóna a 4. sezóna bude buď na konci letošního roku nebo na počátku toho příštího. Poté bychom se samozřejmě měli dočkat i další distribuce. Pokud si chcete zajistit nejrychlejší dodání těchto očekávaných DVD, doporučuji série předobjednat. Do rukou se Vám pak dostanou naprosto

přednostně.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Simpsonovi propagují kouření

Oblíbený animovaný seriál Simpsonovi propaguje kouření častými scénami, ve kterých se zobrazuje tento zlozvyk, nebo se mluví o cigaretách. Informovala o tom austrálská studie publikovaná v magazíne The Medical Journal of Australia.

Tabák je sice zodpovědný za Krustyho problémy se srdcem a chraplavé hlasy sester Patty a Selma, ale program může podle studie propagovat kouření už jen tím, že se zmiňuje v tolika dílech.

Odborník na veřejné zdraví z univerzity v Sydney Guy Eslick zkoumal výskyt kouření v prvních 18 sériích seriálu o rodině ze Springfieldu a prošel přibližně 400 epizod. Zjistil, že kouření bylo zobrazeno 795-krát, z toho 35 procent v negativním, dvě procenta v pozitivním a 63 procent v neutrálním kontextu. Ve více než 60 procentech kouřili dospělí lidé, ačkoliv děti a teenageři tvořily 8 procent kuřáků. Zbytek byly od nikotinu závislé zvířata.

Podle Eslicka jsou animované postavičky účinným marketingovým nástrojem tabákového průmyslu. Studie ukázala, že čím více cigaret děti ve filmech vidí, tím je větší pravděpodobnost, že začnou kouřit. "V závěru je jasné, že kouření je častým jevem v televizním seriálu Simpsonovi a také, že výskyt kouření, zejména u dětí a nedospělých postav, navádí děti ke kouření cigaret," vysvětlil Eslick.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář